Nie panikuj, gdy zgubisz smartfon z Androidem. Pomoże Ci ta nowa funkcja

Piotr MalinowskiSkomentuj
Nie panikuj, gdy zgubisz smartfon z Androidem. Pomoże Ci ta nowa funkcja

Już niedługo usługa „Znajdź moje urządzenie” wzbogaci się o niezwykle przydatne usprawnienie. Odnalezienie zagubionego smartfona z Androidem stanie się możliwe nawet wtedy, gdy ten zostanie w międzyczasie wyłączony. Dzięki temu szansa na odzyskanie sprzętu znacząco wzrośnie. Zerknijmy na to wszystko nieco bliżej.

„Znajdź moje urządzenie” stanie się o wiele lepszą aplikacją

Kradzież, przypadkowe wyślizgnięcie się z kieszeni, zostawienie gdzieś przez pomyłkę – sytuacji, w których możemy stracić nasz smartfon jest tak naprawdę mnóstwo. Posiadacze urządzeń od Apple mogą korzystać z dosyć zaawansowanej funkcji, by wskazać lokalizację zguby. Podobne rozwiązanie można znaleźć u konkurencji.

„Znajdź moje urządzenie” od Google to także przyjemne narzędzie, lecz posiada jeden zasadniczy mankament. Istniejącej tam opcji wymazania danych z telefonu internauci mogą użyć tylko wtedy, gdy smartfon jest aktywny. Jeśli więc złodziej jest wystarczająco mądry, to po prostu prędko „zabezpieczy” swoją zdobycz.

Koncern na szczęście zauważył swoje niedopatrzenie i wszystko wskazuje na to, iż aplikacja wkrótce stanie się o wiele lepsza. Na czym to wszystko będzie w ogóle polegać? Specjalny zaszyfrowany sygnał zostanie wysłany dzięki technologii Bluetooth.

Odebrać go będą mogły inne zaufane smartfony. Wszystko to zadzieje się w tle, bez jakichkolwiek powiadomień. Złodziej więc w żaden sposób nie zauważy, że wpadliśmy na trop zguby. My za to poznamy przybliżoną lokalizację naszego smartfona.

Wiele wskazuje na to, iż funkcja zadebiutuje już wkrótce. Tak przynajmniej poinformował zaufany insider, Mishaal Rahman. Proces konfiguracji samego narzędzia także nie powinien być zbyt skomplikowany. Możecie go zobaczyć na powyższych zrzutach ekranu.

Wszystko to nie będzie jednak domyślnym ustawieniem, na większość należy wpaść samemu. Jedyną wskazówką okaże się specjalne powiadomienie wyświetlane na smartfonie z Androidem. Wtedy też użytkownik otrzyma do wyboru cztery opcje skorzystania z implementowanego rozwiązania.

Sieć będzie mogła być wyłączona, nieużywana, używana w przestrzeniach o wysokim zagęszczeniu oraz używana we wszystkich przestrzeniach. Na ten moment należy uzbroić się jednak w odpowiednią dawkę cierpliwości i liczyć na to, że wkrótce poznamy nieco więcej szczegółów.

Źródło: Android Police, Twitter (@MishaalRahman) / Zdjęcie otwierające: pexels.com

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.