Zoom wprowadza funkcję Focus. Tego zdecydowanie brakowało

Aleksander PiskorzSkomentuj
Zoom wprowadza funkcję Focus. Tego zdecydowanie brakowało
{reklama-artykul}
Zoom oficjalnie wprowadza do swojej aplikacji nową funkcję oznaczoną jako Focus. Tryb skupienia ma pomóc użytkownikom skupić się w wirtualnej klasie oraz nie rozpraszać się podczas prezentowania zadań lub mówienia. Po aktywacji, nowy tryb sprawi, iż uczestnicy spotkania nie będą mogli oglądać nawzajem swoich filmów i udostępnianych ekranów.

Gospodarz spotkania będzie jednak w stanie podejrzeć aktywne kamerki wszystkich uczestników.

Zoom chce, abyśmy mogli się łatwiej skupić

<?h2> Nowa funkcja Focus w Zoomie zbliża się w sam raz przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w wielu regionach świata. COVID-19 nie odpuszcza i zaczyna ponownie przybierać na sile, co może sprawić, iż uczniowie znów będą musieli korzystać z wirtualnych lekcji. Zoom chce wyjść takiej sytuacji naprzeciw i usprawnić e-learning. Opisywana aplikacja była jednym z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie cyfrowej nauki na przestrzeni ostatniego roku.

Patrząc pomysł Zooma trzeba przyznać, że wygląda on naprawdę dobrze. W licznych klasach uczniowie podczas cyfrowych zajęć mogli mieć problem z rozpraszaniem się oraz wstydem – obie te rzeczy powinny zostać teraz skutecznie zniwelowane.

zoomfocus2
fot. Zoom

Co najważniejsze, nowa funkcjonalność Focus będzie dostępna nie tylko dla użytkowników, którzy opłacają abonament w aplikacji. Z trybu skupienia będą mogły skorzystać także wszystkie osoby, które posiadają darmowe, standardowe konto. To miły gest ze strony twórców aplikacji do wideokonferencji.

W najbliższej przyszłości Zoom Focus zostanie wdrożony przez programistów także dla grup, a także doczeka się opcji, która będzie pozwalała na wybranie konkretnego użytkownika, który będzie mógł z niej skorzystać.

Zoom zwraca uwagę, iż Focus będzie mógł znaleźć zastosowanie nie tylko w szkole, ale również w regularnym, korporacyjnym środowisku. W ten sposób pracodawcy będą mogli w prosty sposób sprawdzić, jak duża liczba pracowników uważa podczas prezentacji lub spotkań.

Pozostaje mieć nadzieję, iż tego typu rozwiązanie będzie wykorzystywane z “głową”.

Źródło: Zoom / fot. Zoom

Udostępnij

Aleksander PiskorzDziennikarz technologiczny - od niemal dekady publikujący w największych polskich mediach traktujących o nowych technologiach. Autor newslettera tech-pigułka. Obecnie zajmuje się wszystkim co związane z szeroko pojętym contentem i content marketingiem Jako konsultant pomaga również budować marki osobiste i cyfrowe produkty w branży technologicznej. Entuzjasta sztucznej inteligencji. W trybie offline fan roweru szosowego, kawy specialty i dobrej czekolady.