Londyński startup Bellwether Industries pokazał światu nad czym pracuje w pocie czoła. Brytyjczycy udostępnili materiał z lotu testowe, który pokazuje, że za kilka lat może dojść do prawdziwej rewolucji – tej związanej z pojazdami eVTOL, czy jak kto woli, latającymi samochodami.
Tego typu konstrukcje coraz częściej z powodzeniem wzbijają się w przestworza. Bellwether Industries i pojazd Volar to przeniesienie konceptów z książek science-fiction do rzeczywistości.
Zobaczcie sami.
Volar – latający samochód przyszłości
Przedstawiciele Bellwether Industries twierdzą, iż w ciągu następnej dekady ludzie nie będą już jeździć do pracy – będą latać. Brytyjski startup tworząc prototyp konstrukcji Volar myśli o potencjalnej zmianie jaka ma zajść w środowisku największych miast świata. Na wideo możemy zobaczyć jeden z ośmiu lotów prototypu.
Volar został zaprojektowany tak, aby zabrać na pokład do pięciu pasażerów. Ostateczna wersja pojazdu będzie miała około 3,2 metra szerokości. W przypadku prototypu mamy do czynienia z modelem przeznaczonym dla jednej osoby. W opisywanym teście Volar leciał z prędkością 40 kilometrów na godzinę. To, co może jednak martwić, to zachowanie tej konstrukcji w powietrzu.
Podczas testu Volar nie wyglądał zbyt stabilnie – ciekawe, jak poradziłby sobie w momencie, w którym musiałby walczyć z kiepską pogodą i wiatrem.
Bellwether Industries zdaje się mieć naprawdę solidny pomysł na swój “samochód przyszłości. Startupowi udało się zebrać 1 milion dolarów – twórcy dalej poszukują inwestorów i zainteresowanych funduszy VC.
Według Brytyjczyków, w swoim finalnym wydaniu Volar będzie w stanie latać na wysokości około 3000 stóp nad powierzchnią ziemi (~900 metrów) z prędkością do 215 kilometrów na godzinę. Czas działania akumulatorów zapewniających komfortową podróż wyniesie maksymalnie 90 minut.
Krótko, jednak Volar to konstrukcja przeznaczona tylko do lotów w obrębie miasta. Co z tego wyjdzie? Dowiemy się (lub też nie) do 2028 roku. Wtedy na rynek ma bowiem trafić w pełni funkcjonalna, działająca odsłona Volara.
Źródło: Bellwether Industries / fot. Bellwether Industries