Na rynku debiutuje seria zegarków Forerunner 165 z wyświetlaczem AMOLED. Jak przekonuje amerykański producent, sprzęt oferuje bogaty zestaw funkcji monitorowania zdrowia i treningu.
Forerunner 165 to nowy, przystępny cenowo smartwatch z GPS. Seria obejmuje dwa modele – w wersji standardowej i muzycznej.
Nowy Garmin Forerunner 165
Marka Garmin postanowiła zrobić ukłon w stronę użytkowników szukających przystępnego cenowo zegarka biegowego, Forerunner 165 pozycjonowany jest nieco niżej niż Forerunner 265. Według producenta, nowa seria dedykowana jest biegaczom na każdym poziomie sportowych umiejętności. Dzięki spersonalizowanym adaptacyjnym planom treningowym oraz przydatnym wskazówkom dotyczącym zdrowia i kondycji użytkownicy mogą osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.
Najnowsze zegarki z serii Forerunner 165 mają pełen pakiet funkcji sportowych znanych z droższych produktów marki.
Na froncie znajdziemy wyświetlacz AMOLED o średnicy 1.2”. Zegarek dostarcza wskazówki treningowe (spersonalizowane codzienne sugestie treningowe i prognozy czasu ukończenia biegu przygotowywane są na podstawie informacji o zawodach wprowadzonych do aplikacji Garmin Connect), dostępny jest też nadgarstkowy pomiar mocy i dynamiki biegu.
Biegacze mogę korzystać z funkcji efekt treningu – wyjaśnia, jak treningi wpływają na kondycję i wskazuje konkretne korzyści, pochodzące z każdego treningu.
Podobnie, jak inne Forerunnery, smartwatch oferuje raport poranny – spersonalizowany raport z oceną jakości snu, informacjami dotyczącymi nadchodzącego dnia, sugestiami treningowymi, prognozą pogody i statusem HRV. Oczywiście nie mogło zabraknąć monitorowania i oceny jakości snu oraz drzemek.
Forerunner 165 to nie tylko bieganie. Urządzenie oferuje możliwość monitorowania aktywności treningowych dzięki ponad 25 profilom sportowym, takim jak: biegi trailowe, pływanie open water, pickleball, tenis, trening siłowy, HIIT, kardio, joga i pilates.
W przypadku wersji Music istnieje możliwość pobrania utworów i playlist z kont Spotify, Deezer lub Amazon Music do słuchania bez telefonu po sparowaniu ze słuchawkami bezprzewodowymi.
Na koniec warto wspomnieć o systemie płatności Garmin Pay. Dzięki modułowi NFC, użytkownicy mogą płacić za zakupy zbliżeniowo bezpośrednio z nadgarstka.
Co z baterią? Jak podaje producent, czas działania baterii w trybie zegarka wynosi 11 dni, a w trybie GPS 19 godzin.
Forerunner 165 i Forerunner 265 – różnice
Forerunner 165 jest nieco tańszy od urządzeń z serii 265 zatem znajdziemy tutaj pewne różnice w specyfikacji. Przede wszystkim, lista profili aktywności jest znacznie uboższa, zabrakło m. in. triatlonu, SUP, wioślarstwa czy sportów zimowych.
Forerunner 265 ma większy ekran (1,3″ vs 1,2”) o wyższej rozdzielczości (416 × 416 pikseli vs 390×390 pikseli). Za ochronę wyświetlacza w Forerunnerze 165 odpowiada chemicznie wzmocnione szkło, w przypadku modelu 265 mamy do czynienia ze szkłem Corning Gorilla Glass 3.
Nie można zapominać też o krótszym czasie pracy baterii (do 11 dni vs do 15 dni) oraz niewielkich brakach w specyfikacji – Forerunner 165 nie ma np. żyroskopu.
Pełne porównanie zegarków Forerunner 165 i Forerunner 265 znajdziecie na stronie producenta.
Cena w Polsce i dostępność
Dwa nowe zegarki trafił już do przedsprzedaży. Podstawowa wersja Forerunner 165 wyceniona została na 1229 zł, natomiast za wariant Music trzeba zapłacić 1449 zł.
Smartwatche dostępne są w wielu kolorach, od klasycznej czerni, przez turkus, fiolet, aż po biel.
Źródło: Garmin