Sprawdziłem Baseus Blade2 i GaN6 Pro. Oba Cię zaskoczą

Maksym SłomskiSkomentuj
Sprawdziłem Baseus Blade2 i GaN6 Pro. Oba Cię zaskoczą

Muszę się Wam do czegoś przyznać. Nigdy nie byłem wielkim pasjonatem powerbanków i ładowarek. Mam na myśli to, że nigdy nie uznawałem ich za akcesoria specjalnie… interesujące lub ekscytujące. Jedne i drugie ładują, ot tyle. Oczywiście nie jestem ignorantem, a z racji pełnionej przez siebie profesji jestem świadom tego, że nawet w gronie tych niezbyt emocjonujących urządzeń znaleźć można te wybijające się ponad przeciętność. Powerbank Baseus Blade2 i ładowarka Baseus GaN6 Pro to bez wątpienia sprzęt z tej właśnie kategorii. Dlaczego? Już tłumaczę, zaczynając od powerbanka.

Baseus Blade2 – powerbank tak dziwaczny, jak użyteczny

Baseus Blade2 zadebiutował w sklepach w dość wysokiej sugerowanej cenie 319 złotych, ale obecnie da się go kupić za ok. 239 złotych. To powerbank, który nie wygląda jak typowe urządzenie tego rodzaju ze względu na swój kształt. Baseus Blade2 jest kwadratowy i bardzo smukły, co niekoniecznie zwiastuje dość sporą pojemność na poziomie 12000 mAh.

Baseus Blade2 recenzja

W zestawie z powerbankiem znalazłem jeszcze materiałowe etui oraz przewód USB-C. Urządzenie w kolorze miedzianym prezentuje się efektownie, ale estetykę psuje nieco fakt, że łatwo zostawić na nim odciski palców. Uwagę z miejsca zwraca wyświetlacz, na którym nie ma niestety informacji o mocy ładowania, a jedynie o pojemności akumulatora.

Baseus Blade2 recenzja

Ważące 328 gramów urządzenie oferuje dwa dwukierunkowe złącza USB-C. Maksymalna moc ładowania powerbanka Baseus Blade2 to 65 W (20V/3A), a sprzęt może ładować dwa urządzenia jednocześnie z mocą 45 + 20 W. Parametry wyjść to 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/3,25A. Jak widać, za pomocą tego urządzenia z łatwością naładuje się nawet niektóre laptopy.

Sprawność Baseus Blade2 w dużej mierze zależy od tego, jakie urządzenia ładuje. W przypadku ładowania laptopa poprzez złącze USB-C sprawność oscylowała w okolicach 70 procent, natomiast w przypadku uzupełniania stanu baterii kilku smartfonów rosła do 82 procent. Naładowanie smartfona iPhone 15 Pro Max od 0 do 100 procent zajęło nieco mniej niż dwie godziny.

Kompatybilność to spora zaleta

Warto mieć na uwadze fakt, że Baseus Blade 2 wspiera dwukierunkowo standardy ładowania Power Delivery 3.0, Quick Charge 4+ i 3.0, Huawei FCP, a także Samsung AFC. Pamiętajcie zatem, że nie absolutnie wszystkie urządzenia będą ładowane z maksymalną obsługiwaną przez siebie mocą.

Baseus Blade2 recenzja

Ze względu na swoje wymiary Baseus Blade2 nadaje się do używania raczej w trybie stacjonarnym. Dzięki niemu można ładować nie tylko smartfony i laptopy, ale też konsole mobilne. Pozwalają na to solidne parametry wyjściowe.

Za około 200 złotych… warto, o ile nie szukasz powerbanka do zamknięcia w małej, wąskiej kieszeni.

Mocne strony:

  • całkiem spora realna pojemność
  • wysoka prędkość ładowania
  • wsparcie dla większości wiodących standardów szybkiego ładowania
  • może sprawnie ładować wybrane laptopy
  • opcjonalna aplikacja (jako ciekawostka)
  • w końcu niższa cena

Słabe strony:

  • niezbyt poręczny kształt
  • brak ładowania bezprzewodowego (aż się prosi)
  • ekran nie podaje mocy ładowania

Baseus GaN6 Pro – szybka ładowarka dla czterech urządzeń

O ile niektórzy pokręcą nosem na powerbank ze względu na jego kształt, to Baseus Gan6 Pro zwróci mnóstwo spojrzeń. Mamy tu bowiem do czynienia z ultrakompaktową ładowarką typu GaN, która może nie bije rekordów prędkości, ale też nie zabija ceną i może ładować aż cztery urządzenia na raz.

Baseus GaN6 Pro recenzja

Omawiane akcesorium ma wymiary zaledwie 4 x 3,4 x 6,37 cm i masę około 142 gramów. Wyposażono je mimo to dwa złącza USB-A i dwa USB-C, różniące się jednak mocą wyjściową. O ile każde złącze USB-C dostarcza maksymalnie 65 W, to pierwszy port USB-A przekaże 30 W, a drugi – 5 W. Każde złącze jest odpowiednio oznaczone – to o najniższej mocy sprawdzi się na przykład do ładowania smartwatchy.

Parametry to odpowiednio:

  • USB-C1/USB-C2: 5.0V-3.0A (15.0W); 9.0V-3.0A (27.0VW);12.0V-3.0A (36.0W); 15.0V-3.0A (45.0W); 20.0V-3.25A (65.0W),
  • USB-A1: 5.0V-3.0A (15.0W);9.0V-3.0A (27.0W); 12.0V-2.5A (30.0W); 20.0V-1.5A (30.0W) Max,
  • USB-A2: 5.0V-1.0A 5.0W.
Baseus GaN6 Pro recenzja

Należy pamiętać o tym, że o ile każdy port USB-C przekaże maksymalnie 65 W, to w sytuacji, gdy podpięte będą dwa urządzenia, moc zostanie zmniejszona. Przykładowo, po podpięciu smartfonów pod szybkie złącze USB-A i jedno USB-C moc będzie ograniczona do ok. 45 W i 18 W. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z drugiego złącza USB-A 5 W i ładować smartfon na USB-C z mocą ok. 60 W.

Uniwersalna do granic możliwości

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Baseus Blade2, Baseus GaN6 Pro wspiera garść standardów ładowania i urządzenia je wykorzystujące ładuje z maksymalną oferowaną przez siebie mocą. Mamy tu ponownie pełną kompatybilność ze sprzętem firm takich jak Apple, Nintendo (Switch), Google, Samsung i Lenovo.

Baseus GaN6 Pro recenzja

Kompaktowa ładowarka Baseus GaN6 Pro nadaje się doskonale nie tylko w domu, gdzie może zastąpić realnie 3-4 ładowarki, ale też w podróż, gdzie docenicie ją ze względu na rozmiar. Łączna moc ładowania mogłaby być wyższa, ale w cenie około 139 złotych naprawdę nie wypada narzekać.

Mocne strony:

  • kompaktowe wymiary
  • aż cztery porty wyjściowe
  • przewód USB-C w zestawie
  • wsparcie dla większości wiodących standardów szybkiego ładowania
  • może skutecznie ładować wybrane ultrabooki i podtrzymywać działanie wydajniejszych laptopów
  • atrakcyjna cena

Słabe strony:

  • hmmm…

Które z urządzeń bardziej przypadło Wam do gustu?

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.