HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless – recenzja. Prosta ultralekka mysz

Anna BorzęckaSkomentuj
HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless – recenzja. Prosta ultralekka mysz

HyperX poszerzył w ostatnim czasie swoją ofertę gryzoni dla graczy o nowe urządzenie – następcę myszki HyperX Pulsefire Haste Wireless, czyli Pulsefire Haste 2 Wireless. Czym HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless się charakteryzuje? Czym różni się od swojego poprzednika? Miałam okazję przekonać się o tym na własnej skórze, albowiem niedawno to urządzenie trafiło w moje ręce. Dowiedziałam się zatem, czy jest to mysz godna polecenia.

Materiał reklamowy – urządzenie HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless zostało przekazane redakcji w formie prezentu. Promowana marka: HyperX. Producent nie miał wpływu na treść publikacji.

Specyfikacja

HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless to bezprzewodowa mysz wyposażona w 6 programowalnych przycisków, sensor optyczny HyperX 26K oraz przełączniki HyperX Switch o żywotności do 100 milionów kliknięć. Urządzenie dysponuje również wbudowanym akumulatorem o pojemności 370 mAh i teflonowymi ślizgaczami.

hyperx-pulsefire-haste-2-wireless-2

Mysz obsługuję łączność bezprzewodową Bluetooth i 2,4 GHz oraz przewodową za pośrednictwem dołączonego do zestawu kabla. HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless jest kompatybilna z konsolami PlaySstation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S oraz komputerami osobistymi, na których współpracuje z aplikacją HyperX Ngenuity.

HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless wyceniono w Polsce na 499 złotych. Jej pełną specyfikację umieściłam poniżej.

HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless – specyfikacja:

  • Typ myszy: bezprzewodowa
  • Profil: praworęczny
  • Wersje kolorystyczne: czarna, biała
  • Łączność bezprzewodowa: 2,4 GHz, Bluetooth
  • Łączność przewodowa: USB-C
  • Czujnik: optyczny HyperX 26K
  • Liczba przycisków: 6
  • Przełączniki LPM i PPM: HyperX Switch (żywotność od 100 mln kliknięć)
  • Kółko przewijania: Tak
  • Zasilanie: wbudowany akumulator
  • Pojemność baterii: 370 mAh
  • Czas pracy na baterii: do 100 godzin
  • DPI: do 26 000
  • IPS (maksymalna szybkość): 650
  • Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
  • Opcjonalne oprogramowanie: HyperX Ngenuity
  • Inne: ślizgacze teflonowe, podświetlenie RGB, programowalne przyciski, profile ustawień, 50 G akceleracji, regulacja rozdzielczości DPI, zapis 1 profilu w pamięci wbudowanej
  • Wymiary: 124,3 x 66,8 x 38,2 mm
  • Masa: 61 g
  • Zawartość zestawu: mysz, odbiornik USB, przewód USB-C do USB-A HyperXFlex 2, adapter, wymienne ślizgacze, taśmy antypoślizgowe, instrukcja obsługi
  • Gwarancja: 2 lata

Budowa i jakość wykonania

Mysz HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless dotarła do mnie w białej wersji kolorystycznej. Wraz z nią w opakowaniu znalazłam transmiter USB, przewód USB-C do USB-A HyperXFlex 2, wymienne ślizgacze, taśmy antypoślizgowe, przejściówkę USB oraz instrukcję obsługi.

HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless jest myszą bardzo lekką, ważącą tylko 61 gramów. Taką masę udało się osiągnąć, mimo że w jej przypadku producent zdecydował się zrezygnować z perforowanej obudowy, jaką posiadała poprzedniczka. Moim zdaniem rezygnacja z perforacji była dobrą decyzją. Dzięki temu HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless będzie mniej podatna na zabrudzenia i zapewne dla większości osób wygodniejsza w użyciu.

hyperx-pulsefire-haste-2-wireless-3

Obudowę tego gryzonia wykonano w całości z tworzywa sztucznego, a charakteryzuje się ona dość minimalistycznym designem. Mysz posiada symetryczny kształt, ale przeznaczona jest dla osób praworęcznych – ze względu na dwa przyciski umieszczone po jej lewej stronie. Z tyłu i z boku gryzonia znalazło się logo HyperX. W przedniej górnej części znajdziemy zaś oczywiście LPM, PPM, przycisk do zmiany DPI i jedyny podświetlany element myszy – rolkę.

hyperx-pulsefire-haste-2-wireless-4

Na samym przodzie HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless umieszczono port USB-C przeznaczony do ładowania urządzenia. Spód to zaś lokalizacja teflonowych ślizgaczy, sensora optycznego, przełącznika zasilania/łączności oraz slotu, który pozwala na przechowywanie transmitera USB.

hyperx-pulsefire-haste-2-wireless-5

Jakość wykonania myszy stoi na wysokim poziomie. Wszystkie jej elementy są ze sobą dobrze spasowane, a przyciski przyjemnie i sprawnie klikają. Dobre słowo można powiedzieć też o dołączonym do zestawu przewodzie, albowiem jest to przewód długi i zamknięty w oplocie.

hyperx-pulsefire-haste-2-wireless-6

Aplikacja HyperX Ngenuity

Aplikacja HyperX Ngenuity jest prosta i intuicyjna w obsłudze, a jej interfejs jest przejrzysty. Możemy w niej zmienić kolor, efekt i inne parametry podświetlenia myszy, zmienić funkcje klawiszy gryzonia, a także jej czułość oraz predefiniowane poziomy czułości. Sprawdzimy w niej też stan naładowania baterii urządzenia.

hyperx-ngenuity-1

Niestety, podczas użytkowania HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless aplikacja HyperX Ngenuity sprawiła mi wiele problemów. Na przykład, po aktualizacji firmware myszy program przestał gryzonia wykrywać. Aby wykrywał go ponownie, musiałam zainstalować HyperX Ngenuity na nowo. Poza tym, gdy w końcu udało mi się nawiązać stałe połączenie z myszką, aplikacja nagle zmieniła jej czułość (na co nie wskazywały ustawienia DPI). Zatem, HyperX musi mocno popracować nad błędami, które w tej aplikacji występują.

hyperx-ngenuity-2

Wrażenia z użytkowania

Aby sparować HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless ze swoim komputerem z użyciem transmitera USB, trzeba tylko włożyć transmiter do portu USB komputera i przełączyć przełącznik na spodzie myszy w pozycję 2.4. Aby sparować mysz za pośrednictwem Bluetooth, wystarczy z kolei przełączyć ten sam przełącznik w pozycję BT, a przy pierwszej konfiguracji komputer z włączoną łącznością BT natychmiast ją wykryje i zaproponuje sparowanie. Potem tryb parowania można w razie potrzeby włączyć, przytrzymując jednocześnie LPM, PPM i przycisk zmiany trybu DPI. Cały proces parowania jest więc bardzo prosty.

hyperx-pulsefire-haste-2-wireless-7

Jak każdą mysz, możliwości HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless przetestowałam i podczas pracy biurowej i w grach. Podczas obydwu typów aktywności mysz oferowała wysoką precyzję. Ma to związek z zastosowanym sensorem optycznym – HyperX 26K. Sensor ten dysponuje DPI wynoszącym do 26 000, maksymalną szybkością (IPS) na poziomie 650 i maksymalną akceleracją (G) na poziomie 50. To parametry więcej niż wystarczające dla większości graczy.

Zaletą sensora HyperX 26K jest też to, że pozwala on na zmianę LOD, czyli dystansu od podłoża, po osiągnięciu którego sensor myszy przestaje reagować na ruch. Domyślnie LOD ustawiony jest na 1 mm, ale można zmienić jego wartość na 2 mm.

Wszystkie przyciski testowanej myszy klikają przyjemnie i co ważne – nie przesadnie głośno. Obydwa boczne przyciski znajdują się w zasięgu kciuka, a rolka przewijania jest przyjemna i miękka w dotyku. Przycisk do zmiany DPI jest natomiast na tyle mały, że podczas użytkowania nie zdarzało mi się naciskać go przypadkowo.

hyperx-pulsefire-haste-2-wireless-8

HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless może nie być gryzoniem dla każdego ze względu na jej kształt i rozmiary. Moim zdaniem jest to mysz przede wszystkim dla graczy o mniejszych dłoniach i preferujących gryzonie o symetrycznym kształcie – dla graczy o większych rękach może nie być komfortowa. Osobiście wolę korzystać z myszy asymetrycznych, ponieważ te lepiej podpierają moją dłoń.

Powierzchnia HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless jest dość śliska, co daje się we znaki zwłaszcza wtedy, gdy w otoczeniu gracza temperatura powietrza jest stosunkowo niska. Na krawędzie myszy można nakleić dołączone do zestawu antypoślizgowe naklejki, jednakże wolałabym, aby obudowa myszy domyślnie nie była śliska.

hyperx-pulsefire-haste-2-wireless-9

Niestety w pamięci HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless możemy zapisać tylko jeden profil ustawień myszy. Profile tworzone w aplikacji HyperX Ngenuity możemy więc przenieść na inny komputer tylko ręcznie – zapisując je sobie na Dysku Google, wysyłając e-mailem czy kopiując je na pendrive.

Bateria

HyperX deklaruje, że HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless powinna oferować aż 100 godzin czasu pracy na baterii. Jak jest w praktyce? Mnie po wielu dniach używania gryzonia udało się uzyskać zbliżony wynik, naprawdę godny pochwały. Ten sukces można przypisać dwóm cechom myszy – po pierwsze temu, że podświetlony jest tylko jej scroll. Po drugie temu, że już po minucie nieaktywności mysz przechodzi w stan czuwania i automatycznie włącza się, gdy z znów jej używamy.

Cieszy fakt, że z myszy można korzystać, kiedy ładujemy ją dołączonym do zestawu przewodem w oplocie. Ładowanie trwa od 0 do 100 procent trwa nieco ponad 1,5 godziny.

hyperx-pulsefire-haste-2-wireless-10

Podsumowanie

HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless Wireless to minimalistyczna bezprzewodowa mysz, której lekkość, precyzję i długi czas pracy na baterii doceni wielu graczy. Pod wieloma względami wydaje się być ona krokiem w przód na tle swojej poprzedniczki – HyperX Pulsefire Haste Wireless. Nie jest ona jednak gryzoniem idealnym. Trudno zignorować to, jak śliska jest jej powierzchnia oraz to, że dysponuje ona tylko jednym profilem zapisu.

hyperx-pulsefire-haste-2-wireless-11

HyperX powinien też mocno dopracować aplikację, z którą myszka ta współpracuje – HyperX Ngenuity. W tej chwili sprawia ona użytkownikom wiele problemów.

Mocne strony:

+ schludny design
+ niezła jakość wykonania
+ scroll z podświetleniem RGB
+ łączność Bluetooth i 2.4 GHz
+ przewód ładujący w oplocie
+ długi czas pracy na baterii
+ brak perforacji w obudowie
+ bardzo dobry sensor

Słabe strony:

problemy z działaniem aplikacji HyperX Ngenuity
śliska powierzchnia
tylko 1 profil zapisu

Udostępnij

Anna BorzęckaSwoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2015 roku. Na co dzień pisze o nowościach ze świata technologii i nauki, ale jest również autorką felietonów i recenzji. Chętnie testuje możliwości zarówno oprogramowania, jak i sprzętu – od smartfonów, przez laptopy, peryferia komputerowe i urządzenia audio, aż po małe AGD. Jej największymi pasjami są kulinaria oraz gry wideo. Sporą część wolnego czasu spędza w World of Warcraft, a także przyrządzając potrawy z przeróżnych zakątków świata.