Telefon, który sprawdzi się w trudnych warunkach? Test Hammer Delta

Wojciech OnyśkówSkomentuj
Telefon, który sprawdzi się w trudnych warunkach? Test Hammer Delta
Do sprzedaży w Biedronce trafił nowy telefon firmy myPhone z wytrzymałej linii Hammer. Delta, bo o nim mowa, to przedstawiciel prostych urządzeń dla mniej wymagających klientów. Dzięki ochronie na poziomie IP68 jest odporny na wodę i pył. Czy warto wydać na niego 159 złotych? Sprawdzamy.

myPhone Hammer Delta Specyfikacja
Ekran 2,4 cali, TFT, 240 x 320 px
Wodoszczelność IP68
Czytnik kart microSD Do 32 GB
Dual SIM Tak
Bateria 1700 mAh
Funkcje dodatkowe Radio FM, latarka, Bluetooth

Wygląd i pierwsze wrażenia

{reklama-artykul}Hammer Delta został utrzymany w standardowym dla całej serii designie. Mamy więc do czynienia z ciemnym plastikiem i pomarańczowymi wstawkami. Telefon prezentuje się efektownie.

Producent postawił na dość grube ramki, które mają chronić telefon przed zniszczeniem w trakcie upadku. Materiał na przedniej części urządzenia został lekko ogumowany. Dzięki temu amortyzuje siłę uderzenia w trakcie upadku. Sprawia też, że telefon nie ślizga się w dłoni.

Hammer Delta 2

Krawędzie boczne zostały wyposażone w specjalną listwę wzmacniającą. Tył urządzenia to natomiast twardy, chropowaty plastik, zapewniający sztywność całej konstrukcji.

Aby dostać się do modułów na karty SIM, należy odkręcić dwie śruby za pomocą kluczyka dołączonego do zestawu. W miejscu tym znajdziemy też slot na kartę microSD do 32 GB. Warto ją włożyć, bowiem telefon posiada bardzo mało własnej pamięci wewnętrznej – za mało, by zapisać na urządzeniu choć jedno zdjęcie.

Hammer Delta 3

Złącze USB do ładowania telefonu i audio 3,5 mm znajduje się na dolnej krawędzi, pod specjalną zaślepką chroniąca przed wnikaniem wody. Aby naładować urządzenie, należy skorzystać z kabla dołączonego do zestawu. Jego końcówka jest odpowiednio wydłużona, by pasowała do grubej obudowy.

Zastosowany w Hammer Delta wyświetlacz to 2,4-calowy ekran TFT o rozdzielczości 240 x 320 pikseli. To niewielka wartość, ale jednocześnie standard w tego typu telefonach. Jasność jest odpowiednia, by wyświetlacz był czytelny nawet w słoneczny dzień. Dodatkowo moc podświetlenia możemy dostosować z poziomu opcji.

Hammer Delta 7

Zaraz pod nim znajduje się klasyczna, fizyczna klawiatura. Przyciski są stosunkowo duże i wygodnie się z nich korzysta.

myPhone Hammer Delta to solidne urządzenie. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Nic tu nie trzeszczy i skrzypi. Spasowanie poszczególnych elementów jest zadowalające.

Wytrzymałość

myPhone Hammer Delta charakteryzuje się certyfikatem IP68, a to oznacza, że jest zabezpieczony przed wnikaniem pyłu i wody. Telefon pozytywnie przeszedł nasz test zanurzenia. Można go umyć pod bieżącą wodą bez obaw o uszkodzenie.

Sprawdziliśmy też, jak sprzęt znosi upadki i czy rzeczywiście jest to pancerne urządzenie, do pracy w trudnym terenie. Rzuciliśmy nim kilka razy o podłoże, symulując typowe wyślizgnięcie się z ręki. Telefon pozytywnie przeszedł tę próbę.

Hammer Delta 9

Hammer Delta powinien zatem wytrzymać upadki z niewielkiej wysokości zarówno w biurze, jak i na dworze. Wszystko zależy oczywiście od kąta uderzenia. 


Funkcje i możliwości

Hammer Delta to przedstawiciel prostych telefonów, sprzed ery smartfonów. Możliwości urządzenia są zatem mocno ograniczone. Służy on głównie do dzwonienia i pisania SMS-ów, choć to ostatnie ze względu na fizyczne przyciski nie należy do najwygodniejszych.

Jakość rozmów stoi na zadowalającym poziomie. Nie miałem problemu ze zrozumieniem swojego rozmówcy, podobnie jak i on mnie.

Producent zaimplementował w telefonie kilka dodatkowych funkcji. Jest aparat fotograficzny, jednak na jego jakość spuśćmy zasłonę milczenia. Nie jest to sprzęt, którym wykonamy chociażby znośnie wyglądające zdjęcie.

Hammer Delta 8

Z bardziej przydatnych funkcji warto wymienić latarkę FM czy moduł Bluetooth do sparowania chociażby słuchawek. Jest też odtwarzacz muzyczny, dzięki któremu odsłuchamy muzykę z karty microSD, a nawet prosta gra – Wąż.

{reklama-artykul} Niestety telefon nie posiada chociażby prostej przeglądarki, tak więc nie oferuje dostępu do internetu. Szkoda, że producent nie zaimplementował też większej ilości pamięci wewnętrznej. Bez karty microSD nie zapiszemy nawet jednego zdjęcia.

Mocną cechą urządzenia jest bateria o pojemności 1700 mAh. Przez cały czas trwania testów telefon naładowaliśmy wyłącznie raz. Z powodzeniem będzie zatem działać przez kilka dni. Wrażenia nie robią na nim dłuższe rozmowy. Półgodzinne połączenie nie wpłynęło w żaden sposób na stan baterii.

Hammer Delta 6

Podsumowanie

Hammer Delta to solidny telefon, który nada się do pracy w trudnych warunkach – np. na budowie. Odporność na wodę i kurz jest sporym atutem. Na uwagę zasługuje także wytrzymała bateria.

Niestety sprzęt nie oferuje dostępu do internetu. Zabrakło też większej ilości wbudowanej pamięci, jednak niedociągnięcia te można wybaczyć. W końcu jest to telefon do najprostszych zastosowań, a jego główną zaletą jest wytrzymała obudowa.

Czy zatem warto wydać na niego niemal 160 złotych? Jeżeli poszukujemy wytrzymałego i prostego telefonu do pracy np. na budowie, jest to rozsądna propozycja.

Hammer Delta 10

Zalety Wady
Wytrzymała obudowa Niewielka ilość pamięci wewnętrznej
Wodoszczelność
Pojemna bateria

Udostępnij

Wojciech OnyśkówRedaktor w serwisie instalki.pl piszący o nowych technologiach i grach.