Testowany hybrydowy laptop wyposażono w 12-calowy dotykowy ekran IPS o rozdzielczości QHD, który można obsługiwać w rękawiczkach ochronnych, ale nie mylcie ich z tymi zimowymi.
Wyświetlacz pokrywa powłoka antyrefleksyjną, więc praca na świeżym powietrzu przy promieniach słońca nie będzie problemem. Jasność wyświetlacza możemy regulować za pomocą 5 poziomów. Dodam jeszcze, że korzystanie z ekranu, kiedy jest zachlapany jest możliwe, a stopień jego ochrony to IP65.
W środku są dwie baterie, które w trakcie korzystania z urządzenia możecie wymieniać, ale oczywiście pojedynczo. Nie ma znaczenia, po której stronie jest umieszczony akumulator jeśli korzystacie z jednego.
Dla ciekawskich, każda z baterii ma 4120 mAh i muszę przyznać, że wszystko jest tutaj dobrze zabezpieczone. Czas ładowania obu akumulatorów to około 2h.
TOUGHBOOK do najlżejszych nie należy, cała konstrukcja waży około 2,76 kg. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowana rączka/uchwyt więc komputer można przenosić bez dodatkowej torby. Uchwyt stabilizuje też urządzenie gdy jest w trybie laptopa, bo bez tego po prostu się przechyla. Sam tablet waży około 1,53 kg.
Panasonic nie pożałował portów, wszystkich nie wymienię, ale z najważniejszych – dwa razy USB 3.0 w klawiaturze i raz w tablecie, USB 2.0 w klawiaturze, slot na kartę SD w klawiaturze i micro SD w tablecie, HDMI – po razie i tu i tu, VGA w klawiaturze, jack w tablecie, port LAN do podłączenia urządzeń zewnętrznych (jak laptop, komputer, drukarka itp.) w celu udostępnienia połączenia z internetem – to w obu przypadkach.
{reklama-artykul} Na obudowie tabletu znajdziemy dwa głośniki, które grają przyzwoicie. Poza tym jest wentylator, który odprowadza ciepło przy większym obciążeniu.
Testowany egzemplarz napędza procesor Intel Core i5 7300U i 8 GB pamięci RAM, za grafikę odpowiada układ Intel HD Graphics 620, natomiast na dane użytkownikowi udostępniono dysk SSD o pojemności 256 GB. Jeśli chodzi o system operacyjny to urządzenie pracuje pod kontrolą Windowsa 10 Pro.
W gry na tym nie grałem, bo to urządzenie przeznaczone do innych celów. Jak informuje na stronie producent docelowymi użytkownikami Toughbooka są – „specjaliści terenowi oraz technicy zajmujący się konserwacjami i naprawami z takich sektorów rynku jak telekomunikacja czy infrastruktura. Sprawdzi się on także w agencjach rządowych, sektorze obronnym, komisariatach policji oraz innych firmach świadczących usługi ratownicze”.
Jak laptop sprawdza się w terenie i czy faktycznie wytrzymuje trudne warunki? Tego dowiecie się z naszej recenzji wideo.
Panasonic TOUGHBOOK CF-33 to sprzęt kierowany do konkretnej grupy odbiorców, a jego cena zależy od konfiguracji. Za podstawy model trzeba zapłacić ponad 15 000 złotych.