Test słuchawek dla graczy z Biedronki – Hykker Gaming Sound XR

Wojciech OnyśkówSkomentuj
Test słuchawek dla graczy z Biedronki – Hykker Gaming Sound XR
Marka Hykker regularnie serwuje nam gadżety elektroniczne, które trafiają do sprzedaży w Biedronce. Cechą wspólną wszystkich produktów tej firmy jest niska cena. Tym razem do naszej redakcji trafiły słuchawki dla graczy – Gaming Sound XR, wycenione na 39,99 złotych. Do sprzedaży trafią w poniedziałek, 18 lipca. Czy warto się nimi zainteresować? Sprawdzamy!

Hykker Gaming Sound XR Specyfikacja
Przetwornik 40 mm
Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz
Impedancja 32 Ohm
Łączność Przewodowa
Długość kabla 2,2 m
Moc wyjściowa 40 mW
Złącze mini jack 3,5 mm + USB (podświetlenie)
Mikrofon Wbudowany

Wygląd i pierwsze wrażenia

{reklama-artykul}Od słuchawek za 40 złotych nie można oczekiwać wysokiej jakości wykonania i znakomitego dźwięku. Wręcz przeciwnie, na myśl przychodzą od razu gadżety z najniższej półki, od których wyłącznie bolą uszy.

Na szczęście Hykker Gaming Sound XR nie do końca wpisuje się w ten schemat. Konstrukcja co prawda nie należy do najsolidniejszych, ale nie jest przy tym niewygodna.

Hykker Gaming Sound XR
Słuchawki zostały w całości stworzone z czarnego plastiku o przeciętnej jakości. Gdzieniegdzie znaleźć można odpryski charakterystyczne dla tanich, chińskich urządzeń.

Producent postawił na dość krzykliwy wygląd, przejawiający się w jaskrawych wstawkach kolorystycznych. W naszym przypadku był to żółty (słuchawki dostępne są w kilku kolorach), który zagościł na obiciu pałąka i muszlach. W przypadku tych ostatnich mowa nie tylko o obszyciu, ale także intensywnym podświetleniu, które wygląda co najwyżej przeciętnie. Najmniej do gustu przypadły mi plastikowe szybki umieszczone po zewnętrznej stronie muszli. To właśnie one są odpowiedzialne za podświetlenie.

Hykker Gaming Sound XR
Na lewej muszli znalazło się także miejsce na mikrofon. Gdy z niego nie korzystamy, możemy ustawić w pozycji pionowej, by nie przeszkadzał podczas rozgrywki.

Chwilę należy się zatrzymać przy wygodzie użytkowania. Słuchawki są dość sztywne, a regulacja wielkości odbywa się w tradycyjny sposób, za pomocą tzw. ząbków. Wnętrza muszli obszyte zostały miękkim materiałem. Podobnie sprawa wygląda w przypadku pałąka.

Ten ostatni początkowo sprawia wrażenie twardego i jest nieprzyjemny w dotyku, jednak po chwili zastosowany na nim materiał dopasowuje się do kształtu głowy i zapewnia w miarę przyzwoity komfort. Po kilku godzinach użytkowania nie odczułem większego bólu, choć z drugiej strony nie nazwałbym tych słuchawek najwygodniejszymi, jakie kiedykolwiek użytkowałem. Na plus zasługuje lekkość całej konstrukcji.

Hykker Gaming Sound XR
Kabel słuchawek został owleczony specjalną warstwą materiału, dzięki czemu jest odporny na drobne mechaniczne uszkodzenia. W niewielkiej odległości od muszli znajdziemy pilot z pokrętłem regulacji głośności.

Słuchawki wykorzystują klasyczne złącze audio oraz mikrofonu. Trzecia końcówka ze złączem USB służy natomiast do zasilania oświetlenia muszli – nie ma konieczności jej podłączania.

Hykker Gaming Sound XR


Jakość dźwięku

Zakładając na uszy słuchawki za niespełna 40 złotych nie można oczekiwać dźwięku o znakomitej jakości. Spodziewałem się płaskiego brzmienia całkowicie wypranego z basów. Miło się jednak zaskoczyłem, gdy z przetwornika wydobył się pierwszy dźwięk.

Od razu zauważalne są dość mocne basy, które najprawdopodobniej mają przyćmiewać niedoskonałości pozostałych pasm. Miło, że to właśnie w ten sposób producent postanowił maskować niedociągnięcia wynikające z niskiej ceny.

Hykker Gaming Sound XR
{reklama-artykul} Z takiego faktu ucieszą się przede wszystkim gracze, do których przecież produkt jest adresowany. Mocniejszy bas sprawia, że odgłosy wystrzału broni czy ryk silnika będą brzmieć przyzwoicie.

Wróćmy jednak do brzmienia. Podczas słuchania muzyki odniosłem wrażenie, że dźwięk jest przytłumiony i brudny. Zauważalne są stosunkowo duże zakłócenia i szumy, przez co muzyka nie do końca jest klarowna.

Średnie i wysokie pasma grają bardzo przeciętnie. Poszczególne instrumenty zlewają się w jedną całość, która często staje się po prostu papką. Nie ulega wątpliwości, że to niskie tony wiodą w tych słuchawkach prym i wychodzą przed szereg. Jednym będzie to pasować, innym nie. Czego jednak oczekiwać po słuchawkach za 40 złotych?

Hykker Gaming Sound XR
Podczas użytkowania odnosiłem wrażenie, że czegoś mi brakuje, a dźwięk pozbawiony jest należytej barwy. Przez to słuchanie muzyki nie do końca było satysfakcjonujące, choć z drugiej strony nie było też irytujące.

Słuchawki grają stosunkowo głośno, jednak przy wyższych wartościach wady są jeszcze bardziej uwydatniane, a całość zaczyna nieco trzeszczeć.

Podsumowanie

Sporo w tym teście narzekania, jednak w ogólnym rozrachunku słuchawki wywarły na mnie pozytywne wrażenie. Przede wszystkim pod względem dobrego stosunku ceny do jakości. Za 40 złotych nie możemy oczekiwać cudów. Dostajemy produkt, który reprezentuje najniższą półkę cenową i musimy się z tym liczyć.

Hykker Gaming Sound XR charakteryzuje się przeciętną jakością wykonania, choć nadrabia żywymi kolorami. Wygoda użytkowania jest przyzwoita, jednak początkowo słuchawki wydają się sztywne i niewygodne.

Hykker Gaming Sound XR
Jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia, ale przynajmniej producent nie serwuje nam płaskiego brzmienia, pozbawionego basu. Niskie tony są tu zauważalnie mocniejsze od reszty pasm, co niekiedy może być wadą, a niekiedy zaletą.

Hykker Gaming Sound XR to słuchawki warte swojej ceny, jednak decydując się na zakup musimy być świadomi ich wad. Osoby poszukujące bardzo dobrej jakości dźwięku powinny skłonić się ku znacznie droższemu rozwiązaniu.

Zalety Wady
Przyzwoite basy Szumy i zakłócenia w wyższych pasmach
Wygląd i podświetlenie Kiepska jakość plastiku
Niska cena

Udostępnij

Wojciech OnyśkówRedaktor w serwisie instalki.pl piszący o nowych technologiach i grach.